Média

LOCAL TV PLUS, 16.2.2013

Rozhovor s gastroenterologem Evženem Machytkou o moderních motodách hubnutí - 2.část


LOCAL TV PLUS, 9.2.2013

Rozhovor s gastroenterologem Evženem Machytkou o moderních motodách hubnutí - 1.část


TV Polar, 24.1.2013

HOST DNE - Metody hubnutí: Evžen Machytka, FNO


Dieta KEN v časopise MARIANNE - lednové číslo 2013

Šílené XXL hubnutí

Článek ke stažení zde : Dieta KEN v časopise MARIANNE - lednové číslo 2013 (PDF, 0.8 MB)


Nová metoda hubnutí. Lidé si potravu odsávají hadičkou ze žaludku, 4.9.2012, idnes.cz

Poprvé v tuzemsku dostali lidé s těžkou obezitou šanci zhubnout pomocí nové metody odsávání potravy ze žaludku. Nemusí přitom podstupovat náročnou operaci s narkózou. V pondělí se to od amerického specialisty naučil lékař Evžen Machytka z ostravské fakultní nemocnice a hadičku přes port v břiše zavedl třem pacientům.


Odkaz: http://ostrava.idnes.cz/lide-si-potravu-odsavaji-hadickou-ze-zaludku-f35-/ostrava-zpravy.aspx?c=A120904_1824835_ostrava-zpravy_jog (server idnes.cz)

 


Proteinová ketogenní dieta (KEN), 24.5.2012, infomanie.cz

Podle průzkumů neexistuje v moderním světě žena, která by nechtěla shodit alespoň několik kilogramů. Kdo někdy zkoušel diety, moc dobře ví, že vše je o vůli a žádné zázračné tabletky nezabírají. My pro vás ale máme informace o lety prozkoušené metodě, která je založena na dostatečném přísunu kvalitních bílkovin a současné redukci sacharidů a tuků, což vede ke spalování tuků při současném zabránění úbytku svalové hmoty. Spalování tuků je dosaženo pomocí redukce přísunu sacharidů, které slouží jako primární zdroj energie pro lidské tělo.


Odkaz: http://infomanie.cz/proteinova-ketogenni-dieta-ken.html (server infomanie.cz)

 


Proteinová – ketogenní dieta (KEN), 24.5.2012, prima-receptar.cz

Dnešním článkem potěšíme všechny, kteří chtějí zhubnout několik kilogramů. V žádném případě vám nepřinášíme žádné šarlatánské návody nebo zázračné pilulky, proto věnujte několik málo minut přečtení dnešního článku, který byl zpracován za přispění MUDr. Evžena Machytky Ph.D. (internista Fakultní nemocnice v Ostravě).

Dieta KEN z anglického Ketogenic Enteral Diet (ketogenní enterální dieta) funguje na principu několikadenní léčby, kdy máte z nosu vyvedenou sondu, která je pomocí průhledné náplasti přichycené ke tváři a za ucho. Sonda vede k pumpě a vaku, do kterého si pravidelně doléváte speciální proteinový roztok. Roztok si průběžně připravujete rozpuštěním prášku ve vodě. Sondu a vak si s sebou nosíte v tašce přes rameno a můžete se libovolně pohybovat a vykonávat běžné denní činnosti.

Odkaz: http://prima-receptar.cz/proteinova-%E2%80%93-ketogenni-dieta-ken/ (server prima-receptar.cz)

 


Dieta KEN na serveru NOVINKY.CZ, 7.3.2012

Nic nejíst a speciální umělou výživu přijímat pomocí trubiček. Právě o tom je nejnovější hit v Británii tzv. ketogenní dieta, která se provádí pomocí enterální výživy. Pro mnohé naprostá šílenost, která si však i na odborné bázi získává celou řadu příznivců. Mnozí v ní vidí účinnou pomoc pro velmi obézní jedince.

V čem spočívá tato dieta? V desetidenním půstu, kdy jedinec přijímá speciální výživu složenou z bílkovin, tekutiny a dalších živin, jež je během 24 hodin vkapávána pomocí plastové trubičky přímo do žaludku.

Odkaz : Nejdrastičtější dieta všech dob ovládla Británii (server novinky.cz)

 


Dieta KEN v DOBRÉM RÁNU České televize, 1.12. 2011

Dieta KEN - MUDr. Evžen Machytka, internista Fakultní nemocnice v Ostravě představuje revoluční novinku v hubnutí.


 


Dieta KEN v časopise TINA - březnové číslo 2012

Nechtěná kila můžeme odložit i bez velkého úsilí a hladovění. Přesně to teď nabízí zcela nová redukční metoda. Lékaři ji označují zkratkou KEN, což znamená ketogenní enterální dieta. Pod tímto složitým odborným názvem se však skrývá velmi jednoduchý princip.

článek ke stažení zde : Dieta Ken v časopise TINA - březnové číslo 2012
part 1 (JPEG, 1.1 MB) , part 2 (JPEG, 2 MB)

 

 


Dieta KEN v časopise ESTETIKA - únorové číslo 2012

Revoluční kabelkové hubnutí pro otrlé. Když už nevíte kudy kam, zkuste jíst nosem.

článek ke stažení zde : Dieta KEN v časopise ESTETIKA - únorové číslo 2012 (JPEG, 0.8 MB)


 


Dieta KEN v časopise DÁŠA - prosincové číslo 2011

Lékař Vám zavede přes nos do žaludku sondu. Na druhém konci je upevněna k pumpě a vaku se speciálním proteinovým roztokem.

 

 


Dieta KEN v časopise VLASTA - prosincové číslo 2011

Hubnutí trochu drsné, ale účinné. Nosem obézního pacienta zavede lékař sondu do žaludku. Tou si pak adept hubnutí dávkuje v pravidelných intervalech prostřednictvím pumpy do trávicího ústrojí namísto stravy speciální bílkovinový roztok. Může to dělat sedm nebo deset dní. Výsledek : kilogramy jdou dolů "jako po másle."

článek ke stažení zde : Dieta KEN v časopise VLASTA - prosincové číslo 2011 (JPEG, 1.4 MB)